Teltonika Antenna (PR1KRT25)
[shortdesc] Bluetooth magnetic SMA antenna[/shortdesc]
[properties]
| Product Name | Teltonika Bluetooth Magnetic SMA Antenna (SKU: PR1KRT25) |
| Description | The PR1KRT25 is a Bluetooth magnetic SMA antenna designed for reliable wireless connectivity, ideal for use with the RUTX10 router. |
| Brand | Teltonika Networks |
| Type | Bluetooth Magnetic SMA Antenna |
| Product Category | Antennas |
| Connector Type | RP-SMA Male |
| Cable Length | 1.5 meters (RG174) |
| Mounting Method | Magnetic Mount |
[/properties]Ā
[specifications]
| Frequency Range | 2.4 GHz ā 2.5 GHz |
| Polarization | Linear |
| Gain | 2.5 dBi |
| VSWR | 2.May |
| Impedance | 50 Ī© |
| Number of Bands | 1 |
| Height | 82.2 mm |
[/specifications]
TELTONIKA Antenna (PR1KRT25)
The Teltonika PR1KRT25 Bluetooth Magnetic SMA Antenna is designed for reliable Bluetooth communication. Operating within the 2.4ā2.5 GHz frequency range, it delivers up to 2.5 dBi gain with linear polarization. The antenna features a magnetic base for easy and secure mounting, along with a 1.5-meter RG174 cable and RP-SMA male connector for versatile connectivity.
Key Features:
- Bluetooth frequency range: 2.4ā2.5 GHz
- Magnetic base for quick installation
- 1.5-meter RG174 cable for flexible positioning
- RP-SMA male connector for secure connectivity
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Teltonika Antenna (PR1KRT25)
Teltonika Antenna (PR1KRT25)
[shortdesc] Bluetooth magnetic SMA antenna[/shortdesc]
[properties]
| Product Name | Teltonika Bluetooth Magnetic SMA Antenna (SKU: PR1KRT25) |
| Description | The PR1KRT25 is a Bluetooth magnetic SMA antenna designed for reliable wireless connectivity, ideal for use with the RUTX10 router. |
| Brand | Teltonika Networks |
| Type | Bluetooth Magnetic SMA Antenna |
| Product Category | Antennas |
| Connector Type | RP-SMA Male |
| Cable Length | 1.5 meters (RG174) |
| Mounting Method | Magnetic Mount |
[/properties]Ā
[specifications]
| Frequency Range | 2.4 GHz ā 2.5 GHz |
| Polarization | Linear |
| Gain | 2.5 dBi |
| VSWR | 2.May |
| Impedance | 50 Ī© |
| Number of Bands | 1 |
| Height | 82.2 mm |
[/specifications]
TELTONIKA Antenna (PR1KRT25)
The Teltonika PR1KRT25 Bluetooth Magnetic SMA Antenna is designed for reliable Bluetooth communication. Operating within the 2.4ā2.5 GHz frequency range, it delivers up to 2.5 dBi gain with linear polarization. The antenna features a magnetic base for easy and secure mounting, along with a 1.5-meter RG174 cable and RP-SMA male connector for versatile connectivity.
Key Features:
- Bluetooth frequency range: 2.4ā2.5 GHz
- Magnetic base for quick installation
- 1.5-meter RG174 cable for flexible positioning
- RP-SMA male connector for secure connectivity
Original: $15.40
-65%$15.40
$5.39Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
[shortdesc] Bluetooth magnetic SMA antenna[/shortdesc]
[properties]
| Product Name | Teltonika Bluetooth Magnetic SMA Antenna (SKU: PR1KRT25) |
| Description | The PR1KRT25 is a Bluetooth magnetic SMA antenna designed for reliable wireless connectivity, ideal for use with the RUTX10 router. |
| Brand | Teltonika Networks |
| Type | Bluetooth Magnetic SMA Antenna |
| Product Category | Antennas |
| Connector Type | RP-SMA Male |
| Cable Length | 1.5 meters (RG174) |
| Mounting Method | Magnetic Mount |
[/properties]Ā
[specifications]
| Frequency Range | 2.4 GHz ā 2.5 GHz |
| Polarization | Linear |
| Gain | 2.5 dBi |
| VSWR | 2.May |
| Impedance | 50 Ī© |
| Number of Bands | 1 |
| Height | 82.2 mm |
[/specifications]
TELTONIKA Antenna (PR1KRT25)
The Teltonika PR1KRT25 Bluetooth Magnetic SMA Antenna is designed for reliable Bluetooth communication. Operating within the 2.4ā2.5 GHz frequency range, it delivers up to 2.5 dBi gain with linear polarization. The antenna features a magnetic base for easy and secure mounting, along with a 1.5-meter RG174 cable and RP-SMA male connector for versatile connectivity.
Key Features:
- Bluetooth frequency range: 2.4ā2.5 GHz
- Magnetic base for quick installation
- 1.5-meter RG174 cable for flexible positioning
- RP-SMA male connector for secure connectivity














